Magyar Csapatbajnokság 2016 – Végszó

Először is köszönöm minden résztvevőnek a nevezés, a megannyi beleölt gyakorlást, amit erre a versenyre rászántak, valamint köszönöm a szurkolóknak, hogy végigkövették a bajnokságot és szurkoltak kedvenc magyar csapataiknak.

Az idei MCSB véget ért. Voltak szitkozódások a mapok miatt, voltak nézeteltérések a csapatok között. De ami fontosabb: volt 10 nevező, ebből 5 visszatérő csapat. Ezen csapatoknak ha nem is teljes része, de pár fő úgy néz ki újra játékban marad, habár mindemellett voltak csapatok akik nem tudtak, és voltak akik nem is akartak jönni.
A visszatérőknek köszönhetően az MCSB mellett elindult újra a Formula TM, szóba került MMK szervezése, de ami biztos: jövőre újra lesz MCSB! Egyszóval úgy érzem, fellendült kicsit a magyar TM. Még ha nem is annyira mint régen. Még ha ez alább is fog hagyni. De a visszajelzéseitek alapján megérte megszervezni ezt a versenyt.

Sok lelkes, gyakorlásra kihegyezett játékos látott neki tavasszal a bajnokságnak. A közös gyakorlások alatt megannyi új ismeretség köttetett, és régi barátságok elevenedtek fel. És azt gondolom, hogy ez egy nagy győzelem mindenkinek.

Na de beszéljünk kicsit a bajnokság verseny oldaláról is. A playoffban születtek meglepetések, és defwinek is sajnos. A rájátszás első körében a felső ágon a THI és a Wall to Wall csapatai pihenhettek.
Elődöntőbe aztán a Silver Team a Most Wanted Racers ellen, az Almost Angels pedig a Fight Club ellen jutott. Alsó ágra kerültek tehát az MWR, és a FC. Alsó ágon a BMF csapata nem volt jelen már meccsein, így az UFO mérkőzés nélkül jutott tovább, miközben a Friends egy jó hangulatú mérkőzés keretében maradt alul a Mesclan ellen.
Ezzel a BMF és a Friends a 9-10. helyért harcolhattak volna, de a Friends csata nélkül kapta meg ezt a pozíciót végül. A playoff 2. hetében visszavágók voltak. A Mesclan második találkozásra legyőzte a Fight Clubot, míg a Most Wanted Racers az UFO ellen aratott győzelmet ezúttal.
Így az utolsó hétre gyakorlatilag néhány hely már eldőlt. A BMF 10., a Friends a 9. helyen végzett. A hetedik helyre a Fight Club és az UFO pályázott, de végül ez a harcosoké lett. Az előző héten mindketten visszavágtak korábbi vereségükért, a Mesclan és az MWR összecsapásából azonban utóbbi került ki győztesen, ezzel elhódítva az 5. helyet.
A felső ágon a bronzmeccs a bajnokság legszorosabb mérkőzését hozta. Az ezüst gárda és a majdnem angyalok 14-14-es mérkőzést játszottak, így jöhetett a nyert pályák száma. Ez bizony 2-1 a Silver Teamnek, így az ő nyakukban csillogott a bronz, de az Almost Angels csapatának sem lehet oka keseregni, erős idényen vannak túl.
És mit hozott a döntő? A THI és a Wall to Wall feszült egymásnak nagy lendülettel. Mondjuk ki, nem véletlenül jutottak döntőbe. Mindkét csapat kitartóan harcolt és szárnyalt, egészen addig mind a két egység vereség nélkül állt a szezonban, de nyilván ez valakinek meg kellett, hogy szakadjon. Ez a THI csapata lett. Ezzel tehát a THI játékosok nyakába ezüst, a Wall to Wall játékosok nyakába arany színű érem került.